<<  Februar 2012  >>
 Ma  Ti  On  To  Fr  Lø  Sø 
    1  2  3  4  5
  6  7  9101112
13141516171819
20212223242526
272829    
Referat Styremøte ASF 10.01.2005
mandag 17. januar 2005 00:00
ShareReferat Styremøte ASF 10.01.2005 kl. 19:00


Tilstede: Arnt S. Hansen, Rune Hvass, Signe Goa, Fenneke Wakka
og Didrik Rannekleiv.

Sak 01/05: Godkjenning av referat fra sist styremøte

 

Styret har ikke mottatt referatet fra siste styremøte, og må sendes styrets medlemmer på nytt.

 

Ansvar: ASF styre ved Signe

 

 

 

Sak 02/05: Utdeling av post

 

ASF er tildelt 26 bingokvelder for våren 2005. Vaktliste med hvem som stiller på bingokveldene må være ferdig senest 22.02.2005

 

Oppfølging/Ansvar: ASF Styre ved Jan (Arnt formidler dette til Jan).

 

 

 

Sak 03/05: Forberedelser til Styrets Årsberetning 2004

 

ASF styre lager et forslag til styrets årsberetning innen onsdag 12.01.2005, og sender dette til styrets medlemmer pr mail for godkjenning.

 

Ansvar: ASF styre ved Rune

 

ASF styre sørger å skaffe oversikt over hvilke av ASF's seilere som har tatt mesterskaps medalje i 2004. Oversikt sendes Rune omgående.

Det bestilles samtidig plakett og rose til disse seilerne.

 

Ansvar: ASF styre ved Signe

 

 

 

Sak 04/05 Årsmøte

 

Dato for årsmøte er satt til onsdag 9 Februar kl 18:00. Årsmøte avholdes i år på Arendal Maritime Hotel i Vestregate.

Saker som skal til behandling på årsmøtet må være styret i hende senest onsdag 26.01.2005

Torskemiddag serveres som vanlig kl 21:00. Påmelding til middag skjer pr mail/tlf til Didrik Rannekleiv innen 26.01.2005. Styret har i år valgt å subsidiere noe av maten, slik at pris pr kuvert blir kr 150,- ekskl. drikke.
ASF styre ved Didrik sørger for at kopi av Styrets Årsberetning samt regnskap for 2004 gjøres tilgjengelig på Idrettens hus for gjennomlesning. Disse legges også ut på ASF's websider, www.asf.no

ASF styre ved Signe setter inn invitasjon til årsmøte i Agderposten onsdag 12.01.2005. Invitasjonen legges også ut på ASF's web-sider.

Ole Andreas Hopstock bli møteleder på årsmøte.

 

Didrik Rannekleiv er referent.

 

 

 

Sak 05/05: Ny kandidat til NSF

 

Forslag: John Arnold Hopstock tar ikke gjenvalg i NSF. ASF er forespurt å fremme en ny kandidat til NSF.

 

Vedtak: ASF styre har foretatt en vurdering av lokale kandidater, og har pr i dag ingen aktuelle kandidater å legge frem for NSF

 

 

 

Sak 06/05: Nye Websider

 

ASF styre vedtok å sende et mandat til webansvarlig (Liffe) som avklarer bruk/regler for distribusjon via ASF's hjemmesider. Hensikten er å sikre oss mot misbruk av sidene, f.eks. til personlig gevinst.

 

Ansvar: ASF styre ved Rune

 

 

Sak 07/05: Styrets tilbakemelding til valgkomité

 

Rune Hvass, Torstein Hopstock og Fenneke Wakka sitter et år til i styret.

 

 

 

 

Sak 08/05: Status gjennomgang

 

APL komite

 

Ole Richard Mortensen og Torstein Hopstock jobber for fullt med å få på plass hele komitéen. Formelt møte 17/25 januar der årets APL komite settes.

 

 

 

 

 

Handlingsplan 2005 - 2010

 

ASF styre ved Torstein og Rune korrigerer forslag til handlingsplanen før årsmøtet 9 Februar, samt publiserer denne på våre websider.

 

 

Sak 09/05 Idrettsaksjonen 2005

 

Forslag: Det ble fremmet forslag om at Arendal Seilforening skulle støtte årets Idrettsaksjon for flomofrene i sør-øst Asia.

 

Vedtak: ASF styre har enstemmig besluttet å støtte Idrettsaksjonen med NOK 10.000,-

 

 

 

Sak 10/05 EVENTUELT

 

Profilering av APL i Loggen/ASF's websider.

ASF styret har et kollektivt ansvar å sørge for at APL i fremtiden blir tilstrekkelig profilert i Loggen og på www.asf.no

 

Styrearbeid/rutiner/organisering

ASF styret har besluttet å tilrettelegge lokalene i gjestehavna til møterom/arbeidsrom for styret. Dette kan medføre noen små investeringer i form av hyller og låsbare skap.
Tidsperspektiv: Våren 2005.

 

Idrettsregistreringen 2005

ASF styre ved Rune kontakter Anne for å få oppdaterte medlemstall, antall aktive seilere, til årets registrering.

 

 

Neste styremøte: Mandag 31.01.2005 kl 19:00 hos Signe

 

 

Didrik Rannekleiv

Referent

 

 

Sponsorer

nov_apl_sammensatt_150
APL ombord med ASF siden 1996
Hjemmeside APL
APL Race Week

 

 

 

logo_starboard_2008
logo_tiki_2008
reme_logo

veidekke_logo

maritimlogo1
scanmaticlogo